Tellimuste tegemine on ajutiselt suletud.

NAVITAE PLUS silmatilgad 15ml

Kategooria: Silt:

Naatriumhüaluronaati, vitamiine A ja E sisaldavad antioksüdantsete ja libestavate omadustega silmatilgad.

NAVITAE®PLUS on libestavate omadustega silmalahus, millel on antioksüdantne ning niisutav toime. Kasutatakse kuiva silma korral ja ebamugavustunde leevendamiseks, mis on tingitud:
– silmaärritusest, mille põhjusteks on sellised patoloogiad nagu keratiit, kõrvalnähud pärast sarvkesta operatsiooni, sarvkesta haavand, sarvkesta põletik;
– oksüdatiivsest stressist, mis on põhjustatud eredast valgusest ja/või vabade radikaalide arvu suurenemisest silmapinnal;
– kontaktläätsede kandmisest.

NAVITAE®PLUS silmatilgad sisaldavad polüsahhariidseid libestavaid koostisaineid: naatriumhüaluronaati ja karboksümetüül-beetaglükaani ning lipiidkihti kaitsvat ainet, mis koosneb pegüülitud A- ja E-vitamiinidest. Paikselt silmas kasutatav vitamiin A muudab mugavamaks kontaktläätsede kandmise, vähendades mehaanilisi kahjustusi, mida läätsed võivad tekitada sarv- ja sidekesta epiteelrakkudel. Vitamiin A stabiliseerib pisarakile lipiidkihti, suurendades tema võimet säilitada loomulikku niiskustaset, mistõttu väheneb silma kuivus. Sama toime on ka preparaadi koostises olevatel polüsahhariididel. Vitamiin E on antioksüdant, mis vähendab vabade radikaalide kontsentratsiooni pisaravedelikus ja seetõttu suureneb sarv- ning sidekesta epiteelirakkude kaitse ja väheneb risk põletiku tekkeks.
NAVITAE®PLUS sisaldab spetsiaalset säilitusainekompleksi SCO® (Stabilized Complex Oxychloro), mis hoiab pudelis oleva lahuse steriilsena. SCO® koostises olevad ained muutuvad valgusega kokkupuutel osakesteks, mida leidub ka pisaravedelikus (naatriumkloriid, hapnik, vesi) ja on seetõttu väga hästi talutavad.

Kasutamine: 1 kuni 2 tilka mõlemasse silma 3 kuni 6 korda päevas või vastavalt arsti ettekirjutusele.

Pärast pudeli esmakordset avamist võib lahust kasutada 90 päeva jooksul.
NAVITAE®PLUS silmatilku võib kasutada koos kõigi kontaktläätsedega.

Koostis: naatriumhüaluronaat (0,15%), karboksümetüül-beetaglükaan, vitamiin A palmitaat, vitamiin E TPGS (D-alfa tokoferool polüetüleenglükool 1000 suktsinaat), SCO® isotoonilises puhverlahuses (pH 7,0).

Hoiatused: mitte puudutada tilguti otsaga silma ega muid pindasid, lahus võib saastuda. Mitte kasutada allergia korral preparaadi mõne koostisosa suhtes. Mõningatel juhtudel võib kerge tundlikkus põhjustada lühiajalist kipitus- või ärritustunnet, mis kaob pärast silmade pilgutamist. Ärritustunde püsimisel ja valu, punetuse või nägemismuutuse tekkimisel pärast kasutamist konsulteerida arsti/apteekriga.

Pakend: 15 ml steriilset lahust tilgutiga plastikpudelis.
Tootja: Novax Pharma, Monaco