Tellimuste tegemine on ajutiselt suletud.

Miks on magneesiumi tarbimine oluline?

Magneesium osaleb enam kui 300 ensüümi töös ning seetõttu on tema roll organismis väga oluline. Näiteks aitab magneesium kaasa normaalsele närvisüsteemi talitlusele ning aitab vähendada väsimust ja kurnatust, samuti aitab magneesium kaasa normaalsele energiavahetusele ja lihaste tööle.

Kuigi magneesiumi leidub paljudes taimsetes ja loomsetes toiduainetes on nendes sisalduv magneesiumikogus väga erinev ning piisava koguse saamine nõuab tervislikku ja tasakaalustatud toitumist. Kui see osutub mõnes eluetapis võimatuks on vajalik magneesiumi lisaannustamine kvaliteetse magneesiumipreparaadina.

Täiskasvanud inimene peaks toiduga olenevalt vanusest ja soost saama 300 kuni 400 mg magneesiumi päevas.

Suurem magneesiumvajadus on kasvueas noorukitel, aktiivselt spordiga tegelevatel inimestel, rasedatel ning eakatel, samuti vaimse ja füüsilise koormuse korral.

Kui organism saab magneesiumi liiga vähe võib magneesiumivaegus ilmneda mitmel viisil. Magneesiumipuuduse sümptomiteks võivad olla näiteks jalakrambid, samuti lihasnõrkus, peavalu, väsimus, südame rütmihäired.

Apteekides on müügil laialdane valik erinevaid magneesiumipreparaate.

Magnesium – Diasporal® preparaadid sisaldavad magneesiumtsitraati, mis on organismi poolt hästi omastatav. Sobiva toote leiad siit: Magnesium Diasporal